Pro studenty

Na této stránce najdete nejen e-learningovou podporu, ale také užitečné a/nebo zajímavé odkazy pro samostudium a jiné příjemné chvilky u vašich kompjůtrů…

 

Vstup do e-learningové sekce pro studenty


Odkazy

Úžasný projekt Wikipedie je pro ty, kdo ještě zatím nejsou v angličtině úplně profi, k dispozici ve své zjednodušené verzi (používající Basic english).

Kolem čtvrt miliónu namluvených příběhů, pohádek, říkanek, mýtů a vyprávění včetně jejich přepisů – a to zdarma! Primárně pro děti, ale nezkostnatělý dospělý se jistě bude bavit taky… Máte problém rozumět rodilému mluvčímu? Tak se do nich dejte – na trénink poslechu je jich dost!

Překladový, nicméně multilingvní slovník – skvělé obzvláště pro ty, co chtějí udržovat víc jazyků najednou. Pozitivem jsou audia, možnost vytvářet vlastní seznamy slovíček (a nechat se z nich zkoušet!) i fórum, kde se můžete zeptat nač chcete...

|Klasický výkladový slovník.

jako učitelka bych tu snad ani odkaz na překladač NEMĚLA dávat...ale, když oni se ti chudáčci programátoři snaží, a tenhle googlovský už je snad i trochu použitelný (hlavně na jednotlivá slovíčka :-)